Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu

65. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski dla szkół ponadpodstawowych i osób dorosłych

W związku z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów o zamknięciu szkół Ogólnopolski Konkurs Recytatorski dla powiatu myślenickiego nie odbędzie się w planowanym terminie.
W związku z zamknięciem Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu dla klientów, czas składania katy zgłoszeń zostaje przesunięty.
O nowym harmonogramie konkursu oraz konsultacjach będziemy informować Państwa na bieżąco.


Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu oraz Starostwo Powiatowe w Myślenicach zapraszają młodzież, studentów oraz dorosłych do udziału w kolejnej edycji 65. Ogólnopolskiego Konkurs Recytatorskiego dla uczniów szkół ponadpodstawowych, studentów i osób dorosłych z powiatu myślenickiego. Eliminacje odbędą się w dniu 20 marca 2020 r. o godz. 10.00 w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu ul. J. Piłsudskiego 20.

Karty zgłoszeń oraz zgody na przetwarzanie danych i wizerunku prosimy składać w terminie do 13 marca 2020 r., osobiście w sekretariacie MOKiS lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
 

 
W Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu będą prowadzone również BEZPŁATNE KONSULTACJE RECYTATORSKIE dla młodzieży biorącej udział w konkursie w dniach: 11 i 18 marca /środa/ w godz. 14.00-16.00. Na konsultacje obowiązują zapisy pod nr tel. 12 272-15-11. Decyduje kolejność zgłoszeń.


Konkurs prowadzony jest w formie czterech odrębnych turniejów: (turniej recytatorski, turniej „wywiedzione ze słowa”, turniej teatrów jednego aktora, turniej poezji śpiewanej). Najlepsi recytatorzy z każdego turnieju zostaną przez Jury zakwalifikowani do etapu rejonowego, którego organizatorem jest Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie organizowanego 6 i 7 kwietniu 2020 r.

Turniej recytatorski
1. Uczestnicy występują w dwóch kategoriach wiekowych:
– młodzieży szkół ponadgimnazjalnych
– dorosłych
2. Repertuar obejmuje trzy utwory w całości lub fragmentach – dwa utwory poetyckie i prozę.
3. Do prezentacji uczestnik zgłasza dwa utwory: prozę i utwór poetycki (czas prezentacji nie może przekroczyć 10 min.).

Wywiedzione ze słowa
1. Uczestnicy występują bez podziału na kategorie.
2. Repertuar i forma prezentacji – dowolne (czas prezentacji do 7min.).

Turniej poezji śpiewanej
1. Uczestnicy występują bez podziału na kategorie wiekowe.
2. Repertuar obejmuje 3 utwory śpiewane i 1 utwór recytowany. Wykonywane mogą być wiersze, które zostały opublikowane w książkach lub prasie literackiej, przynajmniej jeden utwór musi być oryginalny, tzn. mieć nowo skomponowaną muzykę; uczestnicy mogą wykonać trzeci utwór z tekstem własnym.
3. Do prezentacji uczestnik zgłasza 2 utwory śpiewane, 1 recytowany i ewentualnie, jako trzeci śpiewany, utwór z własnym tekstem. Do prezentacji wojewódzkich włącznie prezentacja utworu recytowanego jest obowiązkowa.
4. Do akompaniamentu może być stosowany jeden instrument muzyczny, mały zespół muzyczny do trzech osób lub dokonane nagranie – półplayback (czas prezentacji nie może przekroczyć 10 min.).

Turniej teatrów jednego aktora
1. Uczestnicy występują bez podziału na kategorie.
2. Spektakl przygotowują w oparciu o dowolny materiał literacki (czas trwania spektaklu nie może przekroczyć 30 min.).

Regulamin i karty do pobrania:

 

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...