Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu

Spektakl dieta Cud

Zapraszamy na spektakl "Dieta cud" który odbędzie się w dniu 22.02.2013 (piątek) godz 19.

Zajęcia aerobiku odwołane

Zajęcia aerobiku odwołane  -  od dzisiaj do końca stycznia br.
========================
W miesiącu lutym   - wznowienie zajęć -  5 luty br. (wtorek)

Wyniki XXII Myślenickiego Festiwalu Pieśni Chóralnej „Kolędy i Pastorałki” Myślenice 2013

Protokół

z obrad JURY XXII Myślenickiego Festiwalu Pieśni Chóralnej „Kolędy i Pastorałki” Myślenice 2013

 

W dniach 26-27 stycznia 2013 roku w sali widowiskowej Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu przeprowadzono przesłuchania konkursowe XXII Myślenickiego Festiwalu Pieśni Chóralnej „Kolędy i Pastorałki”- Myślenice 2013.

Festiwal został zorganizowany pod honorowym patronatem Jego Eminencji Księdza Kardynała STANISŁAWA DZIWISZA– Metropolity Krakowskiego. Głównym organizatorem Festiwalu był Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu w Myślenicach,

 

Myślenicki Festiwal wsparli finansowo:

  • Urząd Miasta i Gminy w Myślenicach - 25000,- zł (organizacja festiwalu i nagrody dla laureatów)
  • Jego eminencja Ksiądz Kardynał STANISŁAW DZIWISZ – Metropolita Krakowski – 1000,-$ ( dol.am. )
  • Starosta Powiatu myślenickiego Józef Tomal – 300,- zł

  • Poseł na sejm RP – Marek Łatas – 300,- zł

  • Poseł na sejm RP – Joanna Bobowska – 250,- zł

  • Parafia p.w. Narodzenia NMP w Myślenicach – 1000,- zł
  • Parafia p.w. Św. Brata Alberta w Myślenicach – 1000,- zł
  • Parafia p.w. Św. Franciszka z Asyżu w Myślenicach – 500,- zł
  • Klub Inteligencji Katolickiej w Myślenicach – 300,- zł

 

Do przesłuchań tegorocznego festiwalu, Jury zakwalifikowało 19 chórów i zespołów, które prezentowały - zgodnie z regulaminem, 15 minutowe programy, w pięciu kategoriach konkursowych.

Jury w składzie :

przewodniczący - Prof. zw. dr Jerzy Kurcz, kierownik Katedry Badań Muzyczno-Edukacyjnych Akademii Muzycznej w Krakowie

Prof.Marta Wierzbieniec - dyrygent chórmistrz, dyrektor naczelny Filharmonii Podkarpackiej im. A. Malawskiego w Rzeszowie.

Ks. dr hab. Robert Tyrała, dyrektor Międzyuczelnianego Instytutu Muzyki Kościelnej, przewodniczący Komisji Muzyki Kościelnej Archidiecezji Krakowskiej, prezydent Międzynarodowej Federacji Pueri Cantores, kanonik Kapituły Metropolitalnej w Katedrze Wawelskiej

postanowiło przyznać w poszczególnych kategoriach następujące nagrody:

 

Czytaj więcej...

XXII MYŚLENICKI FESTIWAL PIEŚNI CHÓRALNEJ- Program przesłuchań


Prof. zw. dr Jerzy Kurcz, kierownik Katedry Badań Muzyczno-Edukacyjnych Akademii Muzycznej w Krakowie

MARTA WIERZBIENIEC - Profesor, dyrygent chórmistrz, od roku 2008 dyrektor naczelnych Filharmonii Podkarpackiej im. A. Malawskiego w Rzeszowie.

Ks. dr hab. Robert Tyrała, dyrektor Międzyuczelnianego Instytutu Muzyki Kościelnej, przewodniczący Komisji Muzyki Kościelnej Archidiecezji Krakowskiej, prezydent Międzynarodowej Federacji Pueri Cantores, kanonik Kapituły Metropolitalnej w Katedrze Wawelskiej

Odwołane zajęcia plastyczne

Zajęcia  plastyczne  z powodu  choroby  instruktora  odwołane  do  wtorku (15.01.2013) za utrudnienie przepraszamy

XXII MYŚLENICKI FESTIWAL PIEŚNI CHÓRALNEJ „KOLĘDY I PASTORAŁKI”

XXII MYŚLENICKI FESTIWAL PIEŚNI CHÓRALNEJ

KOLĘDY I PASTORAŁKI”

MYŚLENICE 2013

POD HONOROWYM PATRONATEM JEGO EMINENCJI BISKUPA

STANISŁAWA DZIWISZA

METROPOLITY KRAKOWSKIEGO


WYKAZ CHÓRÓW UCZESTNICZĄCYCH MUZYCZNIE

W LITURGII MSZY ŚW. W DNIU 26.01.2013.(SOBOTA) i 27.01.2013.( NIEDZIELA )

KOŚCIÓŁ p.w. NNMP - ( ul.Piotra Skargi )

MSZA ŚW.GODZ. 18.00. - Krakowski Chór Akademicki Uniwersytetu Jagiellońskiego

SOBOTA 26.01.2013. Dyrygent: Oleg Sznicar

MSZA ŚW. GODZ. 9.30. - Chór „VOLARE CANTARE” - Parafia MB Wspomożenia

NIEDZIELA 27.01.2013. Wiernych - / Prusy / , Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa -

Dyrygent: Paweł Herod / Kraków-Płaszów /

MSZA ŚW. GODZ. 12.30. Zespól wokalny AF MUSIC – Miejski Ośrodek Kultury / Żory /

NIEDZIELA 27.01.2013. Dyrygent: Andrzej Marciniec

MSZA ŚW. GODZ. 14.00 Chór„ARS CANTANDI” - Uniwersytet Ekonomiczny /Wrocław/

NIEDZIELA 27.01.2013. Dyrygent: Anna Grabowska-Borys

KOŚCIÓŁ p.w. Ś.w. BRATA ALBERTA ( Osiedle 1000 lecia II )

MSZA ŚW. GODZ. 12.00 Chór „FERMATA” -Centrum Kultury, Promocji Rekreacji -

NIEDZIELA 27.01.2013. Dyrygent: Anna Roj / Zielonki /

MSZA ŚW. GODZ.16.30 - Chór Męski „GLORIA” - Miejsko - Gminny Dom Kultury -

NIEDZIELA 27.01.2013. / Głogów Małopolski /

Dyrygent: Mirosław Szpyrka

KOŚCIÓŁ p.w. ŚW. FRANCISZKA z ASYŻU( Zarabie )

MSZA ŚW. GODZ.11.00.Chór SOLI DEO” - I Liceum Ogólnokształcące - / Jasło /

NIEDZIELA 27.01.05. Dyrygent: Monika Twarduś


Wyniki I Powiatowego Przegladu Dorobku Artystycznego Szkół Ponadgimnazjalnych- 12. 12. 2012 r.

FORMY MUZYCZNE:

Kategoria : zespoły wokalno-instrumentalny:

I - nagroda
-  zespół "ADAGIO" - Zespół Szkół Ogólnokszt. i Zawodowych - LUBIEŃ op. mgr Kinga Skałka
II nagroda
- zespół "ZEPSÓŁ" - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. T.Chałubińskiego – MYŚLENICE op. mgr Elżbieta Kotarba
III nagroda
- zespół wok-instr. - Zespół Szkół Techniczno-Ekonomicznych - MYŚLENICE op. Zbigniew Morawski

Kategoria : zespoły instrumentalne:

I nagroda
BIG-BAND - Zespół Szkół Techniczno - Ekonomicznych -MYŚLENICE op. Zbigniew Morawski

Kategoria:  zespoły wokalne a capella:

I nagroda
chór szkolny - I i II Liceum Ogólnokształcące - MYSLENICE
op. mgr Magdalena Starzec


Kategoria - soliści:

I nagroda
- JOANNA STOCH - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych - MYŚLENICE
op. mgr Elżbieta Kotarba

I nagroda
- NATALIA HODUREK -I LO im. T. Kościuszki – MYŚLENICE op. Teresa Hodurek

II nagroda
- ANNA RYŚ - I LO im. T. Kościuszki - MYŚLENICE
op. mgr Jacek Ślósarz
III nagroda
- OLGA LASEK - Zespół Szkół im. T.Tischnera - DOBCZYCE op. mgr Adrian Kapturkiewicz

wyróżnienie:
- KATARZYNA HODANA - I LO im. T.Kościuszki - MYŚLENICE op. mgr Jacek Ślósarz – JOANNA  MAJCZYK -  I LO im. T. Kościuszki - MYŚLENICE op. mgr Jacek Ślósarz

FORMY  TEATRALNE:

wyróżnienie
-  „Szymborska – lekcja polskiego” - Zespół Szkół Techn.-Ekonomiczych – kl. I a
MYŚLENICE  op. mgr Grażyna Krzystańska
-  „LILIE” - A. Mickiewicz  -  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych    - MYŚLENICE -  op. mgr Elżbieta Kotarba

wyróżnienie  indywidualne
-  ANNA  PODSIADŁO  -  kabaret „ Z Powołania” -
Zespół Szkół – DOBCZYCE op. mgr Justyna Dudzik.

FORMY  TANECZNE:

Kategoria – taniec nowoczesny:
I m. - zespół tańca nowoczesnego „WHATEVER”  - I Liceum im. T. Kościuszki  - MYŚLENICE op. mgr Agnieszka Łotocka
I m. - zespół tańca nowoczesnego „BAD YOUNG EVILS” -  I LO im. T. Kościuszki MYŚLENICE op. mgr Agnieszka Łotocka

wyróżnienie:
-  Szymon  Kozak  - solista  -  I LO  im. T. Kościuszki  - MYŚLENICE op. mgr Agnieszka  Łotocka

Kategoria  - cheerleaders:

I nagroda.
zespół „VAMPIRES”  - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych – Małopolska  Szkoła Gościnności  - MYŚLENICE op. mgr Elżbieta Gablankowska
I nagroda
- zespół  „HIGH  HELS”  -  I Liceum Ogółnokształcące -MYŚLENICE op. mgr Agnieszka Łotocka

UROCZYSTE WRĘCZENIE  NAGRÓD  i  DYPLOMÓW
odbędzie się  w dniu 18 grudnia 2012 r. (wtorek) o godz. 10.00 -  w tut. Ośrodku Kultury (sala lustrzana).

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...